Spotkanie z przedstawicielem Światowego Związku Żołnierzy AK

W dniu 23 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Jeute – przedstawicielem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. poznaliśmy życie Polaków pod okupacją hitlerowską w latach 1939 - 1945..
przedstawicielem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 6c pod opieką Pana Sebastiana Jasińskiego- nauczyciela historii. Pan Wojciech Jeute przedstawił prelekcję dotyczącą życia codziennego w powiecie legionowskim w czasie okupacji hitlerowskiej. Prezentacja zawierała zdjęcia i informacje, które trudno znaleźć w aktualnych podręcznikach do historii. Pan Jeute wzbogacił swoją wypowiedź o literaturę fachową, dotyczącą działań Armii Krajowej w naszym powiecie i okolicach.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i oglądali prezentację multimedialną oraz chętnie zadawali pytania dzisiejszemu gościowi. Takie spotkania z "żywą" historią wzbogacają wiedzę i świadomość uczniów na temat – jak dzisiaj trzeba doceniać i szanować wysiłek tylu zwyczajnych młodych ludzi, którzy przelali krew i często oddawali życie za Polskę i Legionowo – naszą "małą" Ojczyznę...
Umieszczono: 23.05.2019 r., godz. 21.19