NAGRODY W KONKURSIE "GRA DLA OZOBOTÓW" WRĘCZONE

W dniu 10 maja w naszej szkole zostały wręczone nagrody w konkursie z programowania „Gra dla ozobotów”. Nagrody wręczył pomysłodawca i organizator konkursu nauczyciel informatyki i techniki pan Romuald Lasowy..
W dniu 10 maja w naszej szkole zostały wręczone nagrody w konkursie z programowania „Gra dla ozobotów”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 5-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był nauczyciel informatyki i techniki pan Romuald Lasowy. Celem konkursu było stworzenie dla robotów gry przeznaczonej dla dzieci z klas I – III. Uczniowie na kartce formatu A3 przygotowywali plansze do gry, w której miały brać udział co najmniej 3 ozoboty. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, technicznymi oraz oczywiście umiejętnością programowania, tak aby gra była atrakcyjna dla dzieci 8 – 9 letnich. Autorzy gier na swoich planszach rysowali trasy dla ozobotów zawierające zagadki, przeszkody i polecenia, dzięki którym testujący je uczniowie nie nudzili się grając kolejny raz w tę samą grę.
Testowanie konkursowych gier odbywało się w 40 osobowej grupie dzieci klas 1-3 na terenie województwa mazowieckiego. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody (mini - drony RC, mini – samochody  RC, oryginalne japońskie pałeczki  do sushi, programowane roboty, do tego każdy z uczestników otrzymał kwitnącą herbatę z Chin) ufundowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy chcą pozostać anonimowi.
Umieszczono: 21.05.2019 r., godz. 21.59