„NIE TRUJ, DAJ ODDYCHAĆ”

Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się co zrobić, aby żyć w mieście bez smogu..
„NIE TRUJ, DAJ ODDYCHAĆ”
W dniu 6 marca 2019 r. (środa) w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas piątych dotyczące zanieczyszczeń środowiska w ramach programu „Nie truj, daj oddychać”. Zajęcia prowadził pan Paweł Budzyński z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Legionowie i członek działającego w Legionowie Ekopatrolu.
Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się jak powstaje smog i jaki jest jego wpływ na nasze zdrowie. Uzyskali również informacje o tym, w jaki sposób i co można palić w piecu? Prowadzący zajęcia poinformował uczniów jakie piece wybierać i gdzie uzyskać dofinansowanie do ich zakupu, aby powietrze, którym oddychamy było jak najczystsze.
Dzięki takim działaniom edukacyjnym skierowanym do młodych obywateli miasta Referat Ochrony Środowiska oraz nasza szkoła chce kształtować postawy proekologiczne u uczniów ale także u ich rodziców.
Umieszczono: 09.03.2019 r., godz. 20.39