100 lat Niepodległej!

W dniu 8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Legionowie

W dniu 8.11.2018 o godz. 13:00 w naszej szkole miała miejsce piękna i wyjątkowa uroczystość z okazji stulecia niepodległości Polski. Sala gimnastyczna była przygotowana w taki sposób, by wszyscy uczestnicy udekorowani biało-czerwonymi kotylionami mogli uczcić ten wyjątkowy jubileusz.
     W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Janusz Klejment – Przewodniczący Rady Miasta, Pani Irena Bogucka – Prezes KZB Legionowo, Pani Elżbieta Pazio – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Legionowie, Pan Wojciech Jeute – Przewodniczący Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej przy kole nr 1 w Legionowie, Pan Mirosław Pakuła – Przedstawiciel Muzeum Historycznego w Legionowie, Pani Elżbieta Pogorzelska – Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Legionowa oraz poczet sztandarowy szkoły, uczniowie, grono nauczycielskie, rodzice.
W programie znalazły się:
⦁ Prelekcja historyczna pana dr Wojciecha Jeute o zbrodniach katyńskich i ich ofiarach powiatu legionowskiego;
⦁ Prezentacja przygotowana przez uczniów klas ósmych na 100-lecie Odzyskania Niepodległości wraz z biografią Bronisława Wacława Koblańskiego, urodzonego 2 października 1906 w Jankówce koło Humania, pilota balonowego, kapitana obserwatora lotnictwa Wojska Polskiego, ofiarę zbrodni katyńskiej;
⦁ Koncert pieśni patriotycznych wykonany przez uczniów klas 1-3 i 4-8;
⦁ Wystawa prac prezentujących jubileusz 100 lat Odzyskania Niepodległości Polski - w holu szkoły.
     Po uroczystości w sali gimnastycznej nasi szacowni goście poprowadzeni przez panią Dyrektor wraz delegacją uczniowską udali się na boisko szkolne do posadzenia Dębu Pamięci dla uhonorowania majora Bronisława Wacława Koblańskiego, zamordowanego w 1940 roku w Katyniu. Wydarzenie to wpisało się w Program „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Jedna z uczennic zapaliła dwa symboliczne znicze: biały i czerwony.

Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Dziękujemy wszystkim klasom, które pod kierunkiem swoich wychowawców włączyły się w przygotowania do tej pięknej uroczystości.

Umieszczono: 10.11.2018 r., godz. 17.33