SPOTKANIE Z ILUSTRATORKĄ KSIĄŻEK - PANIĄ AGNIESZKĄ ŻELEWSKĄ

Wycieczka autokarowa klasy 1b i 2b..
W ramach szkolnego programu „Cała Polska czyta dzieciom” klasy 1b i 2b uczestniczyły w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci – panią Agnieszką Żelewską. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej im. KEN w Warszawie.

Celem szkolnego programu jest wspieranie rozwoju dzieci, kształtowanie nawyku czytania książek oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Spotkanie z ilustratorką to jedno z działań, którego celem było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, a także rozbudzenie zainteresowania książką i czytaniem.

Podczas spotkania pani Agnieszka opowiadała dzieciom o swojej pasji, którą zajmuje się od wielu lat. Mówiła też o powstawaniu książki. Zaprezentowała swoje piękne ilustracje, które wykonała do książek dla dzieci.

W trakcie spotkania uczniowie pod okiem pani Agnieszki malowali bajkową postać, a spotkanie zakończyło się warsztatami plastycznymi, na których uczniowie zaprojektowali ciąg dalszy jednej z przygód Czarownicy Irenki. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe spotkanie, pełne radości i ciepła oraz pamiątkowy autograf.

Umieszczono: 30.10.2018 r., godz. 20.25