Zajęcia prozdrowotne w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa

przypadającego na 31 maja.
W klasach 1a, 4a, 4d, 5a, 6a, 6b odbyły się profilaktyczne zajęcia prozdrowotne w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa. Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Dzień ten stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnych skutków zdrowotnych. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Skutki wdychania dymu papierosowego obejmują swoim zasięgiem osoby palące, jak i niepalące, tzw. biernych palaczy.

W Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.
Uczniowie w trakcie lekcji obejrzeli prezentację multimedialną - przygotowaną przez p. B. Niziołek, nakręcili krótki film profilaktyczny o negatywnych skutkach palenia oraz wykonali plakaty.
Zajęcia w klasach przeprowadzili wychowawcy - p. E. Burdyńska, p. J. Michalak, p. E. Jaśkiewicz - Broda, p. U. Paszkiewicz oraz nauczyciel przyrody p. Beata Niziołek.
Umieszczono: 03.06.2018 r., godz. 21.02