Warsztaty ekologiczne "Jak nasze nawyki wpływają na zmianę klimatu?" w klasie 5A i 6A na lekcji przyrody

w ramach Światowego Dnia Ziemi 2018.
W dniu 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 5A i 6A uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Zmiana nawyków. Jak nasze nawyki wpływają na zmianę klimatu?". Warsztaty przygotowała i przeprowadziła p. Beata Niziołek - nauczyciel przyrody w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi - kampanii, której hasłem w tym roku jest walka z zanieczyszczeniami planety odpadami plastikowymi. Podczas zajęć przybliżono uczniom zasadę 4R (redukuj, używaj powtórnie, przetwarzaj, odzyskuj). Zasada 4R mówi o ograniczaniu do minimum odpadów. Na recykling składają się wszelkiego rodzaju działania mające na celu ochronę środowiska. Począwszy od oszczędzania wody, poprzez zmniejszanie zużycia energii aż po segregację śmieci. Pamiętajmy, jak w łatwy sposób każdy z nas może wspomóc naszą planetę.
Umieszczono: 24.04.2018 r., godz. 21.01