Wielkanocne warsztaty klas 1b, 3a i 3d

,,Wymysły pod lasem”.
16.03.2018 uczniowie trzech klas 1b,3a i 3d wraz z wychowawczyniami wybrali się do miejscowości Wymysły
koło Pomiechówka.

Tam w fantastycznej scenerii rodem ze skansenu dzieci poznały tradycje i sposób wyrabiania ozdób wielkanocnych.
Podczas warsztatów uczniowie nauczyli się jak wić tradycyjne palemki wielkanocne.
Wspólnie przygotowali kwiaty do palmy kurpiowskiej, którą potem wykonali razem z dorosłymi.
Uczestnicy warsztatów poznali rozmaite techniki zdobienia jaj wielkanocnych.
Zostali zaznajomieni z metodą nakładania wosku, rycia, czy też naklejania łowickich oklejanek.
Podczas zajęć nie zabrakło miejsca na tradycyjne mazurki, które dzieci własnoręcznie dekorowały.
Uczestnicy zajęć poznali obrzędy związane z Wielkim Postem, Niedzielą Palmową, Wielkim Piątkiem oraz
Lanym Poniedziałkiem.
Nie zabrakło też pieśni wielkopostnych oraz spotkania z małymi mieszkańcami zagrody.
Wśród nich były: kurczaczek, kaczuszka, przepiórka, baranek, kózka.

Umieszczono: 19.03.2018 r., godz. 20.42