„Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”

Wyprawa na przedstawienie klasy Ib.
Kto z Was pamięta wieczorynkę, której bohaterem był dzielny Wawelski Smok, podróżujący po świecie śmiesznym gazikiem?
A przypominacie sobie, kogo szukał? I tym dzieciom, które pamiętają tę historyjkę, i tym, które jej nie znają, klasa I B proponuje wyprawę na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”.
Pewnej nocy znakomity badacz i uczony Baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach z rodzimego Krakowa.
Wszelkie poszlaki wskazują, iż jest to porwanie.
Książę Krak orzeka, że zagadkę może rozwiązać tylko jedna osoba w Królestwie – bohater i wynalazca – Smok Wawelski.
Smok daje się przekonać i wraz ze swym przyjacielem – kucharzem Bartolonim wyrusza na poszukiwanie Gąbki.
Wyprawa nie należy do najłatwiejszych.
Na wspaniałych bohaterów czai się wiele niebezpieczeństw.
Muszą przebyć niebezpieczne krainy mi. in: Słonecję, krainę Psiogłowców oraz krainę deszczowców.
Czy znajdą profesora, rozwiążą zagadkę jego porwania i czy poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro, próbującym popsuć im szyki, dowiecie się, gdy namówicie rodziców lub dziadków na wspólne wyjście na to przedstawienie.
Jest to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.
Barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobała się wszystkim widzom.

Umieszczono: 05.02.2018 r., godz. 21.03