Przyrodniczy projekt edukacyjny w klasie innowacyjnej 6a

Zwierzęta gospodarskie i ich znaczenie....
Historia domestykacji zwierząt sięga pradziejów. Od tamtej pory człowiekowi udało się udomowić lub oswoić setki gatunków, wśród których najliczniejsze grupy stanowią ssaki i ptaki. Bez wielu z tych zwierząt ekspansja ludzi na wszystkie kontynenty oraz rozwój gospodarek większości krajów nie doszłyby do skutku. Na lekcji przyrody w dniu 13.12 uczniowie klasy 6a w ramach innowacji przyrodniczej poznali znaczenie zwierząt gospodarskich, do których zalicza się miedzy innymi tak powszechnie znane gatunki, jak: konie, krowy, świnie, owce, kozy czy osły, ale także udomowione w niektórych rejonach świata wielbłądy, lamy oraz renifery. Powstały piękne plakaty uczniów, z których dowiedzieliśmy się, że początkowo rola konia domowego ograniczała się do pracy w charakterze zwierzęcia pociągowego, a dziś wiele ras tego ssaka jest wykorzystywanych do sportu, rekreacji, a nawet leczenia. Lekcję poprowadziła p. Beata Niziołek.
Umieszczono: 13.12.2017 r., godz. 18.26