Zawody - koszykówka chłopców

Gratulujemy III miejsca.
Dnia 22.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Nieporęcie w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody z koszykówki chłopców - Olimpiada Dzieci. Był to drugi etap rozgrywek - etap powiatowy. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół, podzielonych na 2 grupy po 3 drużyny. Bilans naszych spotkań w grupie to zwycięstwo z Wolą Kiełpińską i porażka z późniejszym zwycięzcą SP7 z Legionowa. Niestety niezrozumiałą decyzją organizatora zostaliśmy pozbawieni prawa gry w półfinale zajmując drugie miejsce graliśmy od razu mecz o 3 miejsce z SP Józefów wygrane dość gładko 22:10. Nie wiemy czym kierował się organizator ustalając tak absurdalny system rozgrywek. Pewnym jest, że chłopcy swoją grą zasłużyli na duże prawa, a organizatorowi życzymy refleksji nad pytaniem czy zawody szkolne są organizowane dla nauczycieli czy dla dzieci, bo jedynym sensownym wytłumaczeniem było skrócenie czasu gry dzieciom...

Zajmujemy III miejsce w powiecie legionowskim!

SP3 w Legionowie dzielnie rezeprezntowali:

1. Filip Kotowski VIb
2. Jakub Graczyk VIb