W naszej szkole obchody tego święta miały miejsce 27 listopada..
"Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś"
H. Bechlerowa
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.
W naszej szkole obchody tego święta miały miejsce 27 listopada.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki
i przybyli wraz z uczniami do szkoły.
Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo".
Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Zwalniały swoich właścicieli
z odpytywania w tym dniu.
Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez panią Beatę Zamielską
i panią Agnieszkę Burchart-Piórkowską, które w tym dniu przemieniły się w Misie.
W czasie tegoż spotkania Pani Dyrektor przeczytała dzieciom książkę pt.: „Koala nie pozwala”.

Na pięknie udekorowanym „pluszakami” korytarzu dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki...
     Dzieci przypomniały, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej było wykonanie tematycznych piosenek. Ze zdziwieniem stwierdzamy, że repertuar „misiowych piosenek” okazał się bardzo bogaty.
     Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurs”, w którym należało odgadnąć o kim mowa. Dobre odpowiedzi zostały nagrodzone małymi upominkami.
Jako wstęp do obchodów panie z biblioteki przygotowały wystawę książek, których głównym bohaterem jest miś. Wystawa od początku listopada jest dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy po lekturę.
     Spotkanie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności pomysłodawczyń, a jednocześnie gospodyń spotkania przebiegło w radosnej, ciepłej atmosferze i było naprawdę udane. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.

Umieszczono: 29.11.2017 r., godz. 19.46