Lekcja patriotyzmu

klasa 3b i 3e.

W dniu 13 i 14 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada uczniowie klasy 3b i 3e poruszali tematy związane z Ojczyzną oraz patriotyzmem.
W myśl słów Katechizmu Małego Polaka Władysława Bełzy deklamowali odpowiedzi na stawiane pytania oraz wtajemniczali się w głębie przekazywanych przez autora słów.
Poznali historię hymnu polskiego oraz dzieje Polski od ostatniego zaboru do momentu odzyskania niepodległości.
Z dumą w sercach i powagą odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.
Wykonali ponadto prace plastyczne techniką wydzieranki przedstawiające Ojczyznę i symbole narodowe.
Uczniowie dowiedzieli się czym jest patriotyzm i kto jest patriotą.
Podczas zajęć nie zabrakło także treści związanych z położeniem geograficznym kraju, ukształtowaniem jego powierzchni, krajobrazami czy parkami narodowymi.
Uwieńczeniem omawianych zagadnień były wiersze polskich poetów na temat polskości.

Umieszczono: 15.11.2017 r., godz. 20.25