Żywe obrazy na języku angielskim (część pierwsza)

Nasze uczucia....
Na lekcji języka angielskiego uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej uczyli się, jak wyrażać swoje uczucia oraz jak o nie pytać inne osoby. Po wykonaniu wielu zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń, przyszła kolej na powtórkę oraz wypowiadanie zdań po angielsku. Nauczyciel wpadł na pomysł zorganizowania drobnej zabawy z odgrywania ról. Do klasy przyniósł dużą ramę ,a dzieci i ich miny stanowiły "żywe obrazy". Nauczyciel mówił wyłącznie po angielsku, a dzieci pokazywały adekwatną minkę, nauczyciel "pstrykał" zdjęcia. Efekt zaskoczył nawet nauczyciela, dzieci świetnie wczuły się w rolę, chętnie wzięły udział w zadaniu, przy okazji odkryliśmy parę talentów aktorskich. Uczniom towarzyszyły świetne humorki, a materiał w 100% został powtórzony i zapamiętany. W ten sposób nauczyciel "przemycił" odmianę czasownika "to be" (być). Dodatkowo, opanowany materiał pomógł nauczyć się piosenki o uczuciach pt. "Are you happy?". Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Oto wyrażane przez nas uczucia:

I'm happy. Jestem szczęśliwy.
I'm sad. Jestem smutny.
I'm worried. Jestem zmartwiony.
I'm tired. Jestem zmęczony.

I'm scared. Jestem przestraszony.
I'm thirsty. Jestem spragniony./Che mi się pić.
I'm hungry. Jestem głodny.
I'm angry. Jestem zły.
Umieszczono: 30.10.2017 r., godz. 13.50