"Londyński pogromca dróg"

Poznajemy kraje anglojęzyczne....
      Klasa 5a realizuje w roku szkolnym 2017/2018 projekt innowacyjny z języka angielskiego, dotyczący wiedzy o krajach anglojęzycznych.
      Nauczyciel zdecydował, że zapozna uczniów z symbolami Wielkiej Brytanii, które są popularne na całym świecie. Jednym z najważniejszych symboli jest londyński czerwony piętrowy autobus, tak zwany „red double-decker bus” i od niego zaczęliśmy.
      Zaprojektowaliśmy nasze angielskie autobusy i wykonaliśmy je z kartonów, czerwonej bibuły i szablonów przygotowanych przez nauczyciela. W trakcie pracy, uczniowie oglądali prezentacje multimedialna na temat faktów i ciekawostek, dotyczących czerwonych londyńskich piętrowych autobusów. Uczniowie dowiedzieli się, że londyńskie autobusy są zawsze czerwone i piętrowe. Jest ich ponad 20 tysięcy w samym Londynie i codziennie 4,5 miliona ludzi jeździ nimi po ulicach stolicy Anglii. A na słynnej ulicy Oxford Street w Londynie znajduję się niewyobrażalna liczba przystanków dla czerwonych autobusowych – jest ich 21, gdy cała ulica ma długość 2,5 km i znajduje się na niej 300 sklepów.
      Jesteśmy dumni z wykonanych przez nas londyńskich autobusów, które stanowią ozdobę klasopracowni języka angielskiego.
Umieszczono: 30.10.2017 r., godz. 13.20