Wycieczka klasy 3C i 3E

Śladami Pinokia....
       W dniu 3 października klasy 3e i 3c wybrały się na wycieczkę do stolarni „Pinokio” w Słomczynie. Uczniowie zwiedzili zakład stolarski i zobaczyli wiele maszyn używanych przez stolarza w jego pracy. Przyglądali się pracy traka, frezarki, piły spalinowej, heblarki. Wyposażeni w ochronne okulary i słuchawki przypatrywali się czynnościom równania, przycinania czy wycinania drewna. Zdobyli również wiedzę na temat lasów iglastych, liściastych, mieszanych, jak również szkodników i chorób drzew. Uczestniczyli w quizie wiedzy z warsztatowych zajęć oraz poznali narzędzia stolarzy sprzed kilkudziesięciu lat. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykonali również bardzo ładną pracę plastyczno-techniczną na drewnianej sklejce, w której wykorzystali korę, wiórki i trociny z miejscowego zakładu. Na koniec wyjazdu każdy posilił się upieczoną w ognisku kiełbaską.
       Wycieczka przysporzyła uczniom wielu radości i uśmiechu na twarzy.
Umieszczono: 04.10.2017 r., godz. 21.55