Wypiekanie chleba w klasie 3e

W dniu 22 września uczniowie klasy IIIe wraz z wychowawczynią wypiekali chleb..
      W dniu 22 września uczniowie klasy IIIe wraz z wychowawczynią wypiekali chleb. Dzieci nim podeszły do czynności wyrabiania ciasta zdobyły wiedzę na temat roślin uprawianych na polu i produktów jakie można z nich uzyskać . Nie zabrakło również legendy o chlebie, którą przypomnieli przy okazji wspólnego wypiekania. Uczniowie współpracując w zgranym zespole wsypali wszystkie niezbędne składniki do powstania pieczywa, wymieszali je a potem włączyli wypiekacz. Cały proces tworzenia chrupiącego i pachnącego bochenka trwał przeszło 80 minut. Przez ten czas w klasie unosił się zapach wypiekanego chlebka. Dzieciom towarzyszyły emocje szczęścia i radości. Gdy bochenek był gotowy, dzieci zasiadły przy wspólnym stole i ze smakiem zjadły po kromce ciepłego i chrupiącego chlebka z masełkiem.

Umieszczono: 24.09.2017 r., godz. 20.09