Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc 2016.
08.11.2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Jedzenia i Gotowania, który jak sama nazwa mówi promuje zasady zdrowego odżywiania oraz zwiększa świadomość na temat roli pierwszego śniadania w diecie dzieci. Tego dnia uczniowie klas I-III pod opieką Pani Danuty Chowaniec i Pani Iwony Kraśniewskiej przygotowali zdrowe śniadanie dla uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci utworzyły tzw. Kluby Śniadaniowe, których zadanie polegało nie tylko na przygotowaniu pysznego, zdrowego śniadania, ale też na wspólnej degustacji. Dzień wcześniej uczniowie wspólnie z wychowawcami dyskutowali na temat sposobów komponowania posiłków, zalet płynących ze zdrowego odżywiania, itp. Wszystko to sprawiło, że przygotowane dzień później „zdrowe kanapki” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3.
Tego rodzaju zajęcia będą z całą pewnością powtarzały się znacznie częściej niż do tej pory, ponieważ „ta gra jest warta wszystkiego, gdyż jej stawka jest bardzo wysoka - zdrowe życie każdego dziecka, każdego z nas.
Umieszczono: 14.12.2016 r., godz. 19.47