Zajęcia profilaktyczne w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu

..
30 maja naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – pani Roksana Kalinowska, która jest asystentem w sekcji Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. Na zaproszenie Dyrektora szkoły pani Beaty Niziołek i koordynatora promocji zdrowia w naszej szkole pani Agaty Sochy, która była pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, pani Roksana przeprowadziła zajęcia z profilaktyki antytytoniowej dla uczniów klasy 4B, 4C, 5A, 5B i 6A naszej szkoły podstawowej. Zajęcia odbyły się w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu, który co roku na całym świecie obchodzony jest 31 maja. Dzieci podczas zajęć obejrzały filmy, z których dowiedziały się, jakie trujące związki chemiczne zawiera papieros i jak bardzo palenie papierosów szkodzi zdrowiu. Dowiedziały się także, co to jest palenie bierne i że ono równie mocno szkodzi naszemu zdrowiu jak palenie aktywne. Pani Roksana uświadomiła również uczniom, że elektroniczne papierosy też mają bardzo zły wpływ na zdrowie naszych organizmów. Uczniowie dowiedzieli się także, gdzie się udać po pomoc, aby zerwać z nałogiem i jakie korzyści płynął z bycia wolnym od tytoniu i dymu tytoniowego. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali naszego gościa i na pewno te zajęcia wyjdą naszym uczniom na zdrowie!
Umieszczono: 02.06.2017 r., godz. 22.16