Harmonogram Tygodnia Promocji Zdrowia

03.04.2017r. - 07.04.2017r..
1. Po raz drugi w Zespole Szkół Nr 3 będzie miał miejsce Tydzień Promocji Zdrowia, który odbywa się z racji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Tydzień Promocji Zdrowia jest organizowany także
w ramach Programu Szkoła Promująca Zdrowie, w którym uczestniczy nasza szkoła.
2. Światowy Dzień Zdrowia w roku 2017 obchodzony jest na całym świecie pod hasłem: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Z tego względu podczas Tygodnia Promocji Zdrowia psycholog szkolny – pani Agnieszka Mirowska przeprowadzi na lekcjach przyrody i biologii zajęcia na temat depresji, jej przyczyn
i objawów oraz sposobów zapobiegania lub leczenia tej choroby. Zajęcia przeprowadzone zostaną w klasach 5-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.
3. W Tygodniu Promocji Zdrowia wychowawcy wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzają ze swoimi uczniami lekcje wychowawcze na temat zdrowego stylu życia. Scenariusz zajęć "Sport to zdrowie" oraz prezentację multimedialną na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne opracował szkolny koordynator promocji zdrowia pani Agata Socha.
4. Wychowawcy klas 0-3 szkoły podstawowej wykonują z uczniami na zajęciach plakaty na temat ulubionych dyscyplin sportowych i aktywności fizycznej. Plakaty wychowawcy zamieszczają w gablotach na korytarzu przy salach swoich klas.
5. Podczas Tygodnia Promocji Zdrowia w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną
w Legionowie nauczyciele przyrody przeprowadzą zajęcia w klasach 4-6 szkoły podstawowej na temat profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze. Zajęcia zostaną przeprowadzone w oparciu o prezentację multimedialną wykonaną przez panią Agatę Socha.
6. W ramach współpracy z legionowską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną nauczyciele biologii przeprowadzają pogadankę – „Choroby przenoszone drogą pokarmową” w klasach 1 gimnazjum.
7. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum na zajęciach plastycznych pod kierunkiem pani Klaudii Niewiteckiej wykonają plakaty propagujące sport jako sposób na zachowanie zdrowia. Plakaty zawisną na korytarzu na II piętrze w gablocie poświęconej promocji zdrowia w szkole.
8. Uczniowie na każdy dzień Tygodnia Promocji Zdrowia zakładają element ubioru (np. koszulkę czy spodnie)
w wyznaczonym kolorze dnia oraz na przerwach jedzą zdrowe produkty spożywcze w danym kolorze:
  • poniedziałek (03.04.17r.) - kolor czerwony,
  • wtorek (04.04.17r.) - kolor żółty,
  • środa (05.04.17r.) - kolor zielony,
  • czwartek (06.04.17r.) - kolor różowy,
  • piątek (07.04.17r.) - kolor szafirowy.
Uczniowie, którzy założą element ubioru w kolorze danego dnia i przyniosą np. owoc w danym kolorze będą zwolnieni z niezapowiedzianej odpowiedzi ustnej na ocenę oraz będą zwolnieni z pisania niezapowiedzianych kartkówek. Pierwsze litery kolorów są jednocześnie pierwszymi literami wyrazów w przewodnim haśle Tygodnia Promocji Zdrowia w naszej szkole: CODZIENNIE ŻYJ ZDROWO, RADOŚNIE I SPORTOWO!
9. Notatkę do aktualności na stronę naszej szkoły o Tygodniu Promocji Zdrowia przygotowuje pani Agata Socha.
Umieszczono: 03.04.2017 r., godz. 11.58