„NASZA DROGA DO NIEBA”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017 r..
W dniach 27-28 marca nasza szkoła wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie swoje rekolekcje przeżywali w kościele św. Jana Kantego. Rekolekcje poprowadzili: diakon Mateusz Sawiński i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko - Praskiej z Tarchomina. Poprzez spotkania rekolekcyjne prowadzący chcieli pokazać nam jak powinna wyglądać nasza droga do nieba. Dzieci wraz z prowadzącymi budowali „niebolot", którym mieli dolecieć do nieba. Wiara, modlitwa, nasza wolna wola, dobre uczynki to wszystko składało się na budowę naszego „niebolotu”. Młodzież zastanawiała się też nad tym, co nas może oddalać od relacji z Jezusem, co jest grzechem, jak być dobrym i jak Jezus czeka na każdego z nas w sakramencie pokuty. To wszystko miało nam pomóc w dobrym przeżyciu tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

Umieszczono: 02.04.2017 r., godz. 22.58