Pasje przyrodnicze uczniów klasy 4a

.
W dniu 08.06.2016r. na lekcji przyrody uczennice z klasy innowacyjnej matematyczno – przyrodniczej 4A - Oliwia Górka i Maja Brodel przedstawiły kolegom i koleżankom z klasy informacje na temat kaktusów. Są to rośliny o rozmaitych kształtach i rozmiarach o dużej liczbie gatunków, które należą do sukulentów, czyli roślin, które przystosowały się do życia w warunkach gorących, dzięki magazynowaniu wody w swoich łodygach.
Uczniowie mogli również podziwiać kaktusy, które dziewczynki przyniosły na lekcje z domu. Na koniec uczennice poczęstowały klasę sokiem z kaktusa, który można kupić w sklepach. Wszystkim bardzo smakowało.

Kaktusy są powszechnie uznawane za rośliny mało wymagające i proste w pielęgnacji.

Uczniowie chętnie przedstawiają różne nowości i ciekawostki ze świata przyrody.

Umieszczono: 09.06.2016 r., godz. 09.23