Dzień Dziecka w naszej szkole

.
W dniu 1 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka. W naszej szkole zorganizowano go pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym dniu dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej zorganizowane zostały zajęcia z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”, którzy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach. Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli również w zajęciach z funkcjonariuszem Policji z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Uczniowie obejrzeli film „… tak, chcę być bezpieczny”.

Na uroczystości byli z nami: p. dyrektor Katarzyna Janicka, p. wicedyrektor Beata Niziołek oraz zaproszeni gości:
- p. Joanna Stefaniak – kierownik Biura Bezpieczeństwa Publicznego z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie;
- p. Wojciech Piechowski – kierownik Szkoły Ratownictwa Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie
- p. Michał Kamiński – instruktor Szkoły Ratownictwa
- starszy aspirant p. Robert Bojarski – funkcjonariusz z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Dzień Dziecka obchodzimy już od 60 lat, od 1955 r. Jego początki wiążą się z dbałością o bezpieczeństwo dzieci na całym świecie, z zapewnieniem przestrzegania ich praw. Dzieci, jak każdy człowiek, posiada swoje prawa i obowiązki. Wśród praw trzeba wymienić prawo do życia, zdrowia, nauki, zabawy, rozwoju zainteresowań, rodziny, bezpieczeństwa, tajemnicy, przyjaźni. Dzieci mają również ważne obowiązki: dbałość o to, żeby dobrze się odżywiać, żeby słuchać swoich rodziców, żeby dobrze wykorzystywać czas na naukę, żeby radośnie i przyjaźnie bawić się z innymi.

Z okazji Waszego Święta życzymy samych sukcesów, wielu przyjaciół, żebyście rozsądnie korzystali ze swoich praw oraz odpowiedzialnie i radośnie wypełniali swoje obowiązki. Ale również spełnienia waszych najskrytszych marzeń, uśmiechu na twarzy, szczęścia i radości na każdy dzień.

Na zakończenie uczniowie otrzymali zestawy BRD z Urzędu Marszałkowskiego i słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego.
Umieszczono: 02.06.2016 r., godz. 12.24