Badacz Wody

.

Dnia 10.05 uczniowie klasy 6c wraz z nauczycielem przyrody i geografii Panią Natalią Nowierska uczestniczyli w warsztatach „Badacz Wody” zorganizowanych przez organizację GAP (Global Action Plan). Warsztaty poprowadził Pan Zdzisław Nitak. Po krótkiej prelekcji uczniowie z zapałem uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. Nauczyli się oczyszczać brudną wodę oraz poznali zawartość wody w wybranych produktach spożywczych.

W międzynarodowym programie Badacz Wody uczniowie uczestniczą od kwietnia tego roku. W ramach zajęć zmagają się z różnorodnymi zadaniami z 4 bloków tematycznych:

·Czysta woda
·Tajemnicza woda
·Woda na świecie
·Cenna woda

Głównym celem warsztatów było uświadomienie uczestnika istotnej roli wody w życiu człowieka oraz zachęcenie do racjonalnego wykorzystywania wody.

Umieszczono: 16.05.2016 r., godz. 10.05