Drogocenne kamienie - minerały

.
W dniu 28.04.2016r. na lekcji przyrody w klasie innowacyjnej matematyczno – przyrodniczej 4a mieliśmy okazję podziwiać piękne kamienie (minerały). Trzy uczennice z tej klasy – Julia Orlińska, Michalina Bąk i Oliwia Sakowska przygotowały dla kolegów i koleżanek z klasy prezentację multimedialną  o różnych rodzajach minerałów, ich zastosowaniu i pochodzeniu. Dowiedzieliśmy się z czego zbudowana jest skorupa ziemska oraz jak dzielimy skały. Uczennice przygotowały również plakat na temat minerałów, pokazały także „świat” minerałów widziany spod mikroskopu. Uczniowie mogli obejrzeć przyniesione minerały pod mikroskopem, jak i gołym okiem. Podziwialiśmy między innymi różę pustyni, ametyst, szmaragd, kwarc, szpat islandzki czy złoto.
Podczas lekcji przyrody odkryliśmy fascynujący świat minerałów i kamieni szlachetnych.
Cieszymy się, że uczniowie rozwijają swoje pasje przyrodnicze.

Umieszczono: 29.04.2016 r., godz. 10.43