Dzień Ziemi w klasie IE

.
W piątek 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy IE na zajęciach rozmawiali o tym jak można chronić naszą planetę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Uczniowie metodą burzy mózgów wspólnie wymienili wiele czynników wpływających na środowisko naturalne, które są związane z działalnością człowieka. Szukali przyczyn tych zachowań, ale też próbowali im zaradzić. Wspólnie doszli do wniosku, że już oni sami jako 8-letni Ziemianie mogą dawać dobry przykład proekologiczny. Poprzez dokładne zakręcanie wody w kranie, kąpiel pod prysznicem, wybór środków lokomocji nieemitujących spalin czy segregację odpadów każdy może sprawić, że Ziemia będzie czyściejsza i mniej zanieczyszczona. By każdemu utkwiły w pamięci wnioski z lekcji, uczniowie wykonali plakat pt. „Chroń planetę”, który był zarazem podsumowaniem ich wspólnych konkluzji.
Umieszczono: 25.04.2016 r., godz. 20.56