Tydzień Promocji Zdrowia w ZS Nr 3

.
W dniach od 11 do 15 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Działania w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia miały na celu uświadomienie całej społeczności szkolnej, w tym przede wszystkim naszym uczniom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i przedstawienie zasad zdrowego trybu życia. W Tygodniu Promocji Zdrowia wychowawcy wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzili ze swoimi uczniami lekcje wychowawcze na temat zdrowego odżywiania się, zdrowego trybu życia. Scenariusz zajęć "Prawidłowe odżywianie się to klucz do zdrowia" oraz prezentację multimedialną na temat prawidłowego odżywiania się opracował szkolny koordynator promocji zdrowia pani Agata Socha. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami pogadanki m.in. na temat zasad zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się. Wychowawcy klas 0-3 szkoły podstawowej wykonali z uczniami na zajęciach plakaty na temat prawidłowego odżywiania się i aktywności fizycznej. Plakaty wychowawcy zamieścili w gablotach na korytarzu przy salach swoich klas. Podczas Tygodnia Promocji Zdrowia nauczyciele przyrody oraz biologii przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat wody pt.: "Woda źródłem życia" w ramach Światowego Dnia Wody. Scenariusz tych zajęć i prezentację multimedialną na temat wody przygotowała pani Agata Socha. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat znaczenia wody w życiu człowieka i innych organizmów oraz sposobów oszczędzania wody. Pani Iwona Kraśniewska w ramach Światowego Dnia Zdrowia, który w 2016 roku odbywał się pod hasłem "Pokonaj cukrzycę!" przeprowadziła w Tygodniu Promocji Zdrowia zajęcia na temat cukrzycy z uczniami klasy 3A, 5B i 5C szkoły podstawowej oraz klasy 2A gimnazjum. Opowiadała uczniom m.in. o tym, jakie objawy ma ta choroba i jak wygląda życie cukrzyka. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum na zajęciach plastycznych pod kierunkiem pani Magdaleny Kardy wykonali plakaty o tematyce prozdrowotnej. Plakaty zawisły na korytarzu na II piętrze w gablocie poświęconej promocji zdrowia w szkole. Uczniowie na każdy dzień Tygodnia Promocji Zdrowia zakładali element ubioru np. koszulkę czy spodnie w wyznaczonym kolorze dnia oraz na przerwach jedli zdrowe produkty spożywcze w danym kolorze: poniedziałek (11.04.16r.) - kolor czerwony, wtorek (12.04.16r.) - kolor żółty, środa (13.04.16r.) - kolor zielony, czwartek (14.04.16r.) - kolor biały, piątek (15.04.16r.) - kolor pomarańczowy. Pierwsze litery kolorów są jednocześnie pierwszymi literami wyrazów w przewodnim haśle Tygodnia Promocji Zdrowia w naszej szkole: CODZIENNIE ŻYJ ZDROWO, BEZPIECZNIE I POGODNIE! Jesteśmy pewni, że nasi uczniowie wzięli sobie do serca to zdanie i będą według niego postępować w swoim życiu.
Umieszczono: 21.04.2016 r., godz. 09.46