Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

DYKTANDO AKTYWNYCH „Aktywne ciało – aktywny umysł”

.
          Rusza V jubileuszowa edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem Konkursu Ortograficznego ,,Dyktando Aktywnych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Starosty Legionowskiego. 
           W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy Powiatu Legionowskiego, którzy ukończyli 18 lat. 
           Zgłoszenia należy dokonać do 4 maja 2016 r.  
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: 
I etap – 06.05.2016 r. godz. 17.00 w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie przy ulicy Władysława Broniewskiego 7 dla wszystkich zgłoszonych w terminie uczestników. 
II etap – 14.05.2016 r. godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 dla 10 uczestników, którzy w I etapie popełnili najmniejszą liczbę błędów. 
         Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.05.2016 r. podczas Święta Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie. 
         Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 
       
Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do zabawy z ortografią już teraz. Z okazji jubileuszowej edycji  na uczestników czekają niespodzianki.Sprawdź się z nami!

Tekst dyktanda z IV etapu POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA DOROSŁYCH „DYKTANDO AKTYWNYCH”

Sport to zdrowie - każdy legionowianin ci to powie. Wiesz już teraz, że zamiast siedzieć rozparty w berżerze w rozchełstanej koszuli, trzymając w ręku dziesięcioipółletni pilot do skrzynki, z której słyszysz tylko półprawdy, powinieneś powiedzieć: „Furda!” i wybiec hurraoptymistycznie, może trochę z hurkotem, czym prędzej z domu, by hasać z psem husky po halach sportowych. Nie przewróć też tylko treliażu w ogrodzie,  pozostaw na miejscu rogóżkę przed drzwiami.

A może chcesz zostać kolarzem? Bo czyś hulajdusza, czyś zwykły somelier, to przecież chcesz zostać championem? Zsiniały ze złości, lecz spragnion tryumfu, odkopże w piwnicy swój rower stuletni, napompuj opony czterema haustami powietrza i ruszże przed siebie.

A jeśli nie o tym marzyłeś w skrytości, wybuduj krenelaż na dachu werandy lub pomóż też żonie wykonać kolaże. Ach, nie!? To ruszże ulicą Królowej Jadwigi do Parku Zdrowia, by rzeźbić swe mięśnie na świeżym powietrzu, aż będziesz się czuł uzdrowiony, jakby cię namaszczono krzyżmem. Gdy wrócisz, twa żona ci rzeknie, że pragnie masażu. I zrobisz go, choć wczoraj miałeś jeszcze ischias.

                                                                                        autor: Jadwiga Wojtulewicz

Więcej informacji na www.legionowo.pl
Umieszczono: 16.04.2016 r., godz. 08.02
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat