Turniej Wielkanocny w klasie 1C

.
     W ostatni dzień przed feriami świątecznymi w klasie 1c urządzono Turniej Wielkanocny.
     Pierwszą zabawą było poszukiwanie czekoladowych jajeczek ukrytych w różnych zakątkach sali. Zbierał je do koszyczka nasz klasowy zajączek. Dzieci wykazały się dużą spostrzegawczością i umiejętnością współpracy i bez podpowiedzi odnalazły wszystkie smakołyki. W celu przybliżenia tradycji i zwyczajów wielkanocnych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wykonali różne ćwiczenia utrwalające tę wiedzę. Nie zabrakło też konkurencji sportowych, podczas których poszczególne drużyny : Baranków, Zajączków i Kurczątek rywalizowały ze sobą i dopingowały się nawzajem. Było m.in. przenoszenie pisanki na łyżce, skoki zajęcze oraz toczenie piłek jak baranki, czyli… głową. Zabawy było co niemiara, a tę dzieci lubią najbardziej. Po tych fizycznych zmaganiach powróciliśmy jednak do wysiłku umysłowego i zajęliśmy się rozwiązywaniem zagadek o tematyce wielkanocnej. Każde dziecko świetnie sobie poradziło z tym zadaniem, więc wszyscy zasłużyli na nagrodę – czekoladowe jajeczka, na które cierpliwie czekali. Na koniec złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i wykonaliśmy taniec kurcząt do muzyki.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Umieszczono: 24.03.2016 r., godz. 15.47