Ciąg dalszy pasji przyrodniczych uczniów klasy 4a

.
Trójka uczniów z klasy innowacyjnej matematyczno – przyrodniczej 4A podczas lekcji przyrody w dniu 09.03.2016r. zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klasy pasje i ciekawostki przyrodnicze.
Jako pierwszy wystąpił Mateusz Płaciszewski, który opowiedział i przygotował plakat na temat swoich psów. Oliwia Górka przygotowała prezentację na temat krótkowłosej świnki morskiej, a Julia Chojnacka przedstawiła nam ciekawostki na temat pangolina gruboogonowego – ssaka zaliczanego do łuskowców. Pangoliny to zwierzęta prowadzące nocny tryb życia, większość dnia spędzając w kryjówkach lub pomiędzy skałami, żywią się termitami i mrówkami. Uczniowie opowiadali na temat środowiska i trybu życia tych zwierząt. Poznaliśmy wiele ras z danego gatunku, które mogliśmy również podziwiać na przygotowanych zdjęciach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadawali wiele pytań, uzyskując zwrotną informację dotyczącą prawidłowej opieki nad zwierzętami, które mamy w domu. Pamiętajmy, że przed przyjęciem zwierzęcia do domu musimy poznać jego potrzeby.
Umieszczono: 10.03.2016 r., godz. 10.55