Pasje przyrodnicze uczniów klasy 4a

.
Uczniowie z klasy innowacyjnej matematyczno – przyrodniczej 4A podczas lekcji przyrody prezentują swoim kolegom i koleżankom z klasy swoje pasje przyrodnicze.

W dniu 02.03.2016r. uczennica klasy 4A Julia Orlińska przygotowała na lekcję prezentację multimedialną oraz plakat o patyczakach. Na lekcję przyniosła również zwierzątka patyczaki, które hoduje w domowym terrarium. Julia opowiedziała o trybie życia patyczaków oraz o tym jak przygotować domowe terrarium, aby stanowiło dobre środowisko dla patyczaków. Uczniowie mogli obejrzeć terrarium i patyczaki Julii. Patyczaki to niewielkie zwierzęta należące do grona roślinożernych bezkręgowców. Bardzo dobrze opanowały sztukę kamuflażu, upodabniając się do otoczenia, w którym żyją. Patyczaki do złudzenia przypominają cienkie gałązki. Niektóre z nich osiągają spore rozmiary, dorastając nawet do kilkudziesięciu centymetrów długości ciała.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne opowieści o pasjach przyrodniczych uczniów klasy 4A.
Umieszczono: 06.03.2016 r., godz. 18.22