Szkolne eliminacje do XXXIX edycji konkursu „Warszawska Syrenka”

W dniu 17 lutego odbyły się szkolne eliminacje do XXXIX edycji Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci „Warszawska Syrenka”.

W konkursie udział wzięło 23 uczestników z klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Hanny Niewiadomskiej oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Każdy z uczestników prezentował wysoki poziom umiejętności scenicznych. Uczniowie deklamowali wybrane przez siebie utwory najlepiej jak potrafili. Jury w składzie p. Anny Jaworskiej, Edyty Brząkały i Magdaleny Różyckiej miało nie lada zadanie do rozstrzygnięcia. Dlatego podczas oceny kandydatów komisja brała pod uwagę kryteria tj. dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy i wyraz artystyczny. Po naradach i ocenie uczestników jury podjęło decyzję o zakwalifikowaniu 12 osób do kolejnego etapu konkursu. Wśród osób wyróżnionych znajdują się:

Julia Kałęcka – kl. Ic
Kinga Rusiniak – kl. Ic

Bartosz Łączyński – kl. Ib
Natalia Suska – kl.Ib

Zuzanna Mydłowska – kl. Ie
Justyna Szczepańska – kl. Ie

Małgorzata Jaros – kl. IIa
Lidia Dudko – kl. IIa
Hanna Wojtczak – kl. IIa

Julia Zgiet – kl. IIc
Antonina Pawłowska – kl. IIc

Anna Gołębiewska – kl. IId

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Umieszczono: 24.02.2016 r., godz. 11.10