Spotkanie z Policją w ramach zajęć z Cyberprzemocy

.
22 stycznia 2016, w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Przyjazna i bezpieczna szkoła”. Na zajęciach rozmawialiśmy na tematy bardzo współczesne, ważkie, a nawet niezbędne, aby utrzymać standardy bezpiecznej komunikacji w dobie rozwoju technologii. Towarzyszył nam funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie asp. Marek Maliszewski. Policjant omówił temat cyberprzemocy, wyjaśnił dzieciom i młodzieży jakie zachowania w Internecie są zabronione oraz przedstawił konsekwencje łamania prawa (także przez osoby nieletnie) w wirtualnym świecie. Funkcjonariusz Policji szczegółowo omówił także zagrożenia czyhające na uczniów w sieci oraz przestrzegł przed nierozważnym korzystaniem z urządzeń IT.

Wynieśliśmy ze spotkania wiele użytecznych informacji!
Umieszczono: 24.01.2016 r., godz. 15.53