Spotkanie z Policjantem w ramach akcji „Bezpieczne ferie”

.
Dnia 13 stycznia 2016 roku z inicjatywy Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie Pani Katarzyny Janickiej odbyło się spotkanie z Policjantem w ramach akcji „Bezpieczne ferie”.

Organizatorem akcji była p. Ewa Milner-Kochańska – Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych we współpracy z p. aspirant Kingą Czerwińską z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz p. Dominikiem Kubalskim, Naczelnym Redaktorem w dziale "Co się dzieje w moim mieście" z Radia Hobby w Legionowie.

Podczas spotkania p. asp. Kinga Czerwińska przedstawiła prezentację multimedialną - Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie z elementami udzielania pierwszej pomocy.

Omówiła miejsca szczególnie niebezpieczne na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz rozsądne korzystanie z lodowisk sztucznych. Na zakończenie przedstawiła film pt. ”Krucha wyobraźnia”. Po prezentacji p. Ewa Milner-Kochańska rozdała wszystkim uczestniczącym w spotkaniu dzieciom kolorowanki pt. ”Bezpieczne ferie”.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie oraz za kolorowe książeczki, w których bohaterowie mają wiele cennych wskazówek dla miłośników sportów zimowych, jak i dla dzieci, które spędzą ferie w domu.

Sponsorami kolorowanki byli: Państwowa Straż Pożarna, GOPR, Policja oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Umieszczono: 14.01.2016 r., godz. 08.17