Spotkanie z funkcjonariuszami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

We wtorek,8 grudnia 2015, do naszej szkoły zawitał specjalny gość- komisarz Marceli Śmiałek z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Zajęcia na sali gimnastycznej z panem policjantem były kolejnym spotkaniem realizowanym z uczniami naszej szkoły z comiesięcznego cyklu pt: „Przyjazna i bezpieczna szkoła”. Funkcjonariusz Policji bardzo profesjonalnie wyjaśnił młodzieży starszej i młodszej , jakie zachowania mają charakter przemocy psychicznej i fizycznej, a także omówił konsekwencje łamania zasad funkcjonowania społecznego przez uczniów w szkole. Jeśli wiemy, które zachowania kolegów są czymś więcej niż wybrykiem, możemy właściwie zareagować, powiadomić starszych. Sami też musimy się takich zachowań wystrzegać. Dowiedzieliśmy się też, że nie wolno umieszczać w sieci nieprzyzwoitych zdjęć, bo to rodzi poważne kłopoty. Spotkanie urozmaicone było humorystycznym animowanym filmem, który bardzo przemówił do naszej wyobraźni.

Mimo „trudnego” tematu spotkanie było bardzo ciekawe!

Umieszczono: 08.12.2015 r., godz. 23.17