Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły podstawowej papierosom mówią "NIE"!

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który zawsze przypada na trzeci czwartek listopada, w ramach programów profilaktyki antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę" i „Znajdź właściwe rozwiązanie” wszyscy wychowawcy klas 4-6 przeprowadzili ze swoimi uczniami zajęcia, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - papierosom mówimy "nie"!.
Scenariusz tych zajęć i prezentację multimedialną, którą wychowawcy wykorzystali na godzinie wychowawczej przygotowała pani Agata Socha koordynator promocji zdrowia w naszej szkole. Wychowawcy zajęcia te przeprowadzili w drugiej połowie listopada. Nauczyciele przeprowadzili ze swoimi uczniami pogadanki na temat negatywnych skutków palenia papierosów. Wychowawcy przedstawili także uczniom na zajęciach, na czym polega zachowanie asertywne. Dzieci dowiedziały się także, co to jest palenie bierne, zostały uświadomione, że takie palenie również szkodzi zdrowiu, i że dym papierosowy zawiera ogromne ilości substancji toksycznych. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie wspólnie głośno wypowiedzieli hasło: "Papierosom mówimy NIE!" Uczniowie na tej lekcji wykonywali także plakaty na temat negatywnych skutków palenia papierosów, palenia biernego, toksyn w dymie papierosowym oraz asertywnego zachowania. Plakaty zawisły w gablotach na korytarzach szkoły.

Umieszczono: 03.12.2015 r., godz. 10.52