Nie pal przy mnie proszę - apeluje 1E

W dniu 19 listopada na świecie obchodzony był dzień bez papierosa i dzień rzucania palenia tytoniu.
Z tej okazji uczniowie klasy IE obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się wielu cennych informacji, których postanowili przekazać swoim bliskim w domu. Dzieci poznały skutki zdrowotne palenia - dowiedziały się jakie choroby powoduje nikotyna, jakie substancje szkodliwe dla zdrowia zawiera w sobie papieros oraz zobaczyły jak wygląda palacz. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że palenie to nic dobrego - zatruwa się w ten sposób nie tylko siebie, ale też osoby z najbliższego otoczenia. Przy tym wygląd takiej osoby jest bardzo nieatrakcyjny, a ona sama świadomie skraca sobie życie. Uczniowie poznali również sposoby jak być asertywnym i odmówić zapalenia papierosa, gdy ktoś będzie do tego namawiał. Wszyscy jednogłośnie wygłosili hasło "nie pal przy mnie proszę" i wykonali tematyczne prace plastyczne w parach, nawołujące do przyłączenia się w tym i następnych dniach do światowej akcji rzucania palenia.

Umieszczono: 28.11.2015 r., godz. 20.53