Konkurs Piosenki Dziecięcej

.
26 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Nr 3 odbyło się niezwykłe wydarzenie. Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej wzięli udział w kolejnej edycji konkursu przeznaczonego dla wszystkich, którzy kochają muzykę i lubią śpiewać. Szkolnemu Konkursowi Piosenki towarzyszyło wiele emocji i trudu poświęconego pamięciowemu opanowaniu tekstów piosenek, perfekcyjnemu opanowaniu linii melodycznych i wielka trema solistów. Uczestnicy przygotowali różnorodny repertuar. Na szkolnej scenie rozbrzmiewały utwory z repertuaru dziecięcego oraz inne szlagiery muzyczne przyprawiające publiczność i członków Jury o drżenie serca. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: p. Grażyna Butkiewicz, p. A. Jaworska oraz p. K. Pasikowska.

Soliści występowali w trzech grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły dzieci 6-7 letnie, czyli uczniowie klas I.

Po burzliwych obradach Jury przyznało:

I miejsce -Justynie Szczepańskiej uczennicy kl. Ie za wykonanie piosenki "Wesoła rodzinka",

II miejsce -Zuzannie Mydłowskiej uczennicy kl. Ie za wykonanie piosenki "Kolorowe dzieci",

III miejsce -Kindze Markowskiej uczennicy kl. Ie za wykonanie piosenki "Wesoła rodzinka".

W drugiej grupie wiekowej wystąpiły solistki z klas II. Repertuar przygotowany przez artystki był różnorodny. W perfekcyjnie wykonywanych utworach dziewczynki szukały odpowiedzi na różne życiowe pytania typu: "Co powie tata?". Przygotowane piosenki były swoistymi wyznaniami typu: "Mam tę moc" i "Nie ma nas". Wszystkie artystki zostały nagrodzone gorącymi brawami.

Komisja Konkursowa przyznała:

I miejsce -Aleksandrze Turczyńskiej uczennicy kl. IIa za wykonanie utworu "Co powie tata?"

II miejsce -Helenie Bokszczanin uczennicy kl. IIa za wykonanie utworu "Mam tę moc",

III miejsce -Małgorzacie Jaros uczennicy kl. IIa za wykonanie utworu "Nie ma nas".

Bardzo dużym zaskoczeniem dla publiczności i Jury byli artyści reprezentujący uczniów klas III. W tej grupie wystąpili tylko chłopcy. Przygotowane utwory wykonane zostały wprost perfekcyjnie. Chłopcy idealnie opanowali teksty piosenek. Ich interpretacje wybranych piosenek były porywające i wzruszające. Były to szlagiery królujące na listach przebojów. Piosenki opowiadały o dylematach życiowych. Publiczność i Jury słuchali artystów i cichutko nucili wykonywane utwory.

Po burzliwej naradzie Jury przyznało:

I miejsce -Janowi Fleiszfreserowi uczniowi kl. 3b za wykonanie piosenki "Nie daj mi odejść",

II miejsce -Filipowi Olendrowi uczniowi kl. 3b za wykonanie piosenki "Kamień z napisem Love".

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Nagrody wręczyła Pani Katarzyna Janicka -Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3. Artyści jeszcze raz wykonali przygotowane utwory. Tym razem publicznością byli wszyscy uczniowie z klas I-III, nauczyciele oraz zgromadzeni rodzice.

Mamy nadzieję, iż zaprezentowane talenty będą stale rozwijać się, a o laureatach tego konkursu jeszcze usłyszymy przy okazji innych imprez szkolnych, a może nie tylko?

Umieszczono: 27.11.2015 r., godz. 21.11