Światowe Święto Pluszowego Misia w klasie 1c

W dniu 25 listopada dzieci z klasy 1c brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia.

”POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA
ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST
DOROTKA , ADAŚ I JUSTYSIA
WESOŁO WSZYSCY BAWMY SIĘ…”

Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela -„Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Pierwszaki na początku przedstawiały swoje misie, opowiadając o tym, w jakich okolicznościach się z nimi zaprzyjaźniły. Następnie wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta i wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce i improwizowały ruchem śmieszną rymowankę o misiu.

Cała zabawa zakończyła się wspólnym podwieczorkiem, własnoręcznie przygotowanym przez dzieci, według przepisu wychowawczyni - pani Edyty Brząkały:

„Naleśnik (uprzednio usmażony przez pewną Panią Babcię) obficie posmaruj serkiem waniliowym, następnie ułóż 2 biszkopty w ten sposób, aby na talerzu pojawiła się główka misia. Ponieważ miś powinien mieć błyszczące oczy, zrób je z plasterków banana i owoców żurawiny. Suszona morela będzie misiowym noskiem. Uśmiech od ucha do ucha powstanie ze zbożowych kulek śniadaniowych. Smacznego!”.

Ten wesoły dzień zakończył się czytaniem fragmentów książek o przygodach różnych misiów.

Umieszczono: 26.11.2015 r., godz. 08.31