Próbny sprawdzian klas 6

.

W dniu 25 listopada 2015r. odbył się próbny sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie klas szóstych mieli okazję sprawdzenia wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Są to umiejętności podstawowe, niezbędne do nauki w gimnazjum i przydatne w codziennym życiu. Próbny sprawdzian pozwolił uczniom oswoić się z atmosferą egzaminu, który czeka ich już w kwietniu. Organizacja próbnych sprawdzianów mobilizuje uczniów do efektywnej nauki, uczeń zapoznaje się z zasadami panującymi podczas sprawdzianu. Uczy się także nowych doświadczeń, między innymi radzenia sobie w sytuacjach stresowych, które mu towarzyszą w różnych sferach życia.

Umieszczono: 25.11.2015 r., godz. 22.12