Tolerancyjna klasa IE

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Ustanowiony on został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z uwagi na pogłębiający się rasizm, przemoc i dyskryminację mniejszości narodowych.

Hasła tolerancji i akceptacji dotyczą wszystkich ludzi na Ziemi. Każdy człowiek jest godny i ma prawo do życia, czego nie może zabronić mu inny człowiek. Żyjemy na jednej planecie i każdy powinien akceptować i szanować drugiego bez względu na jego kolor skóry, wyznanie, pochodzenie, status społeczny czy poziom wykształcenia i zamożności. W dzień tolerancji wszyscy głosimy hasła jedności. Staramy się czynić tak, by nie krzywdzić drugiego człowieka. Świadczą o tym nasze postawy i uczynki. Od najmłodszych lat uczymy się zachowań i postaw pozytywnych.

W związku z powyższym w dniu 18 listopada uczniowie klasy IE rozmawiali z wychowawcą na zajęciach o tolerancji. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza ten termin, oraz jak postępować by być tolerancyjnym. Uczniowie wspólnie wymienili szereg działań, które sprzyjają wzajemnej akceptacji. Nie zabrakło również akcentu dotyczącego szanowania i akceptowania osób starszych i chorych, które nas otaczają. Uczniowie wiedzą, że nie można szydzić z nikogo, kto jest inny i różni się od nas. Wiedzą też, jak należy zachowywać się w stosunku do takich osób. Uwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu „Jesteśmy tolerancyjni”.

Umieszczono: 18.11.2015 r., godz. 22.32