Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Nr 3

Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

„Warto się dzisiaj zasłuchać
w wiatru granie,
bieg historii,
pokoleń przemijanie.”

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Vc pod kierunkiem wychowawcy p. Beaty Prekiel. Był to montaż słowno – muzyczny o odzyskaniu niepodległości przez Polaków.
Akademia składała się z trzech etapów. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, część poetycko - patriotyczną, konkurs pieśni patriotycznej pt.„Jaka to melodia patriotyczna” przygotowany przez p. Justynę Ippohorską – Lenkiewicz. Na zakończenie przedstawiono prezentację multimedialną.
Pani dyrektor Katarzyna Janicka wygłosiła krótkie przemówienie, w którym mówiła o szacunku dla historii minionych pokoleń, podkreślając znaczenie Święta Niepodległości. Piękne dekoracje wykonane przez p. Anetę Szachnę, godło, hymn, strój galowy uczniów oraz kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Umieszczono: 16.11.2015 r., godz. 20.53