Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w naszej szkole

Papierosom mówimy nie!.
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, który zawsze przypada w trzeci czwartek listopada, w ramach profilaktyki antytytoniowej wszyscy wychowawcy przeprowadzili w minionym tygodniu ze swoimi klasami zajęcia na godzinie wychowawczej, których temat brzmiał "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – papierosom mówimy nie!”. Wychowawcy przybliżyli swoim uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu i przeprowadzili z nimi burzę mózgów na temat negatywnych skutków palenia papierosów. Uczniowie zostali uświadomieni, jak negatywny wpływ palenie papierosów ma na zdrowie człowieka. Dzieci dowiedziały się także, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest palenie bierne. Uczniowie zostali uświadomieni, że takie palenie również szkodzi zdrowiu. Wychowawcy przedstawili także uczniom na zajęciach, na czym polega zachowanie asertywne. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że palenie tytoniu szkodzi zdrowiu i nie wynika z niego nic dobrego. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli także prezentację multimedialną dotyczącą m.in. negatywnych skutków palenia tytoniu, w tym palenia biernego, którą przygotowała pani Agata Socha nauczycielka przyrody i chemii. Uczniowie wykonali także plakaty propagujące niepalenie tytoniu pod kierunkiem nauczycielek plastyki – pani Elżbiety Pałki i pani Beaty Zamielskiej. Pani Elżbieta Pałka i pani Agata Socha wykonały gazetki z uczniowskich prac.

Umieszczono: 23.11.2018 r., godz. 11.04