Próbna ewakuacja szkoły

Próbna ewakuacja społeczności szkolnej ....
W dniu 30 września 2016r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli, administracji i obsługi. Próbna ewakuacja przypomniała nam podstawowe zasady postępowania w przypadku powstania zagrożenia. Próbna ewakuacja odbyła się w obecności pracownika BHP.
O wyznaczonej godzinie rozległ się głośny, ciągły sygnał dzwonka. To alarm, który wzywał wszystkich do opuszczenia budynku szkoły. Zaczęła się próbna ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili budynek szkoły i udali się w bezpieczne miejsca zbiórki. Ewakuacja przebiegała sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi.
Wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem, zwracając uwagę na komunikaty.
Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru.

Umieszczono: 02.10.2016 r., godz. 15.43