Tydzień Promocji Zdrowia w naszej szkole za nami

..
Po raz drugi w Zespole Szkół Nr 3 w dniach od 3 do 7 kwietnia br. miał miejsce Tydzień Promocji Zdrowia, który odbywa się z racji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Tydzień Promocji Zdrowia jest organizowany także w ramach Programu Szkoła Promująca Zdrowie, w którym uczestniczy nasza szkoła. Światowy Dzień Zdrowia w roku 2017 obchodzony jest na całym świecie pod hasłem: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Z tego względu podczas Tygodnia Promocji Zdrowia psycholog szkolny – pani Agnieszka Mirowska przeprowadziła na lekcjach przyrody i biologii zajęcia na temat depresji, jej przyczyn i objawów oraz sposobów zapobiegania i leczenia tej choroby. Zajęcia przeprowadzone zostały w klasach 5-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. Na korytarzu szkolnym na II piętrze widnieje także gazetka na temat depresji. W Tygodniu Promocji Zdrowia wychowawcy wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzili ze swoimi uczniami lekcje wychowawcze na temat zdrowego stylu życia. Scenariusz zajęć "Sport to zdrowie" oraz prezentację multimedialną na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne opracował szkolny koordynator promocji zdrowia pani Agata Socha. Wychowawcy klas 0-3 szkoły podstawowej wykonali z uczniami na zajęciach plakaty na temat ulubionych dyscyplin sportowych i aktywności fizycznej. Plakaty wychowawcy zamieścili w gablotach na korytarzu przy salach swoich klas. Podczas Tygodnia Promocji Zdrowia w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie nauczyciele przyrody przeprowadzili zajęcia w klasach 4-6 szkoły podstawowej na temat profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze. Również w ramach współpracy z legionowską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną nauczyciele biologii przeprowadzili w klasach 1 gimnazjum pogadankę – „Choroby przenoszone drogą pokarmową”. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum na zajęciach plastycznych i artystycznych wykonali plakaty propagujące sport jako sposób na zachowanie zdrowia. Plakaty zawisły na korytarzu na II piętrze w gablocie poświęconej promocji zdrowia w szkole. Uczniowie na każdy dzień Tygodnia Promocji Zdrowia zakładali element ubioru (np. koszulkę czy spodnie) w wyznaczonym kolorze dnia oraz na przerwach jedli zdrowe produkty spożywcze w danym kolorze:
• poniedziałek (03.04.17r.) - kolor czerwony,
• wtorek (04.04.17r.) - kolor żółty,
• środa (05.04.17r.) - kolor zielony,
• czwartek (06.04.17r.) - kolor różowy,
• piątek (07.04.17r.) - kolor szafirowy.
Pierwsze litery kolorów są jednocześnie pierwszymi literami wyrazów w przewodnim haśle Tygodnia Promocji Zdrowia w naszej szkole: CODZIENNIE ŻYJ ZDROWO, RADOŚNIE I SPORTOWO!

scenariusz lekcji - sport to zdrowie.pdf

Sport to zdrowie.ppt

Umieszczono: 11.04.2017 r., godz. 23.11