Kiermasz wielkanocny

.
Święta Wielkanocne to dobra okazja, by, podobnie jak to było przed Bożym Narodzeniem, spotkać się w gronie nauczycieli, rodziców i uczniów.
Okazją do tego był zorganizowany 7 marca 2016 przez szkołę kiermasz wielkanocny. Rodzice prezentowali swoje wypieki, ze sprzedaży których pieniądze zasilą fundusz na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego. Ochoczo pomagali im uczniowie, którzy, jak z tego widać, świetnie się odnajdują w niestereotypowych rolach, w tym wypadku - sprzedawców.
Obok przepysznych ciast na stoiskach królowały wielkanocne jaja ozdobione metodą decoupage, własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki świąteczne i inne ozdoby. Miłymi, dla młodszych odwiedzających, przerywnikami były stoiska, przy których uzdolnione artystycznie nauczycielki, wymalowywały na zachwyconych twarzyczkach słoneczka, misie i kotki.
Jedno stoisko miało charakter bardziej filantropijny, ponieważ prezentowano na nim wyroby ofiarowane na pomoc dla ciężko chorego chłopca związanego ze szkołą, Roberta Makaruka.
Pani Dyrektor, Katarzyna Janicka, odwiedziła rodziców przy stoiskach, pochwaliła ciasta i inne wyroby, zachęciła odwiedzających do kupowania, sprzedającym uczniom podpowiedziała, jak najlepiej prezentować wyroby. Oprowadziła również po kiermaszu naszego gościa pan Janusza Klejmenta Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo.
Rodzice, których w miarę upływu czasu zaczęło przybywać, mogli też zakupić dla swych pociech, starszych i młodszych, ciekawe książeczki, prezentowane przez p. Agatę Wajcht, bibliotekarkę szkolną. Całość uwiecznił dla potomnych p. Jacek Krupka, robiąc zdjęcia i nagrywając. I tak jedni robili zakupy dla uświetnienia wielkanocnego stołu, inni nie mogli odejść od stoisk z ciastami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i sądząc po często otwieranych portfelach, dochód z imprezy nie będzie niski. Niezwykłą atmosferę spotkania umilał świąteczny wystrój korytarza przygotowany przez panie ze świetlicy. Na sukces spotkania składa się jednak praca całego zespołu zaangażowanie nauczycieli, pracowników szkoły,rodziców,uczniów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu wielkanocnego, składam serdeczne podziękowania.

Dyrektor ZS Nr 3 w Legionowie
                                                                                                                                     Katarzyna Janicka