Spotkanie świąteczne pracowników ZS Nr 3

.

W dniu 21.12.2015 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej w ZS Nr 3 odbyło się wigilijne spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz pracownikami  szkoły. Spotkanie świąteczne to czas, kiedy można zbliżyć się i zaakcentować moment, a zarazem chwilę, dzięki której możemy  wspólnie przeżywać niezwykły czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Na spotkaniu wigilijnym gościli w naszej szkole  pan Janusz Klejment przewodniczący Rady Miasta Legionowo,  pan Piotr Zadrożny  z – ca prezydenta miasta Legionowo, ksiądz prałat Lucjan Szcześniak, pani Irena Bogucka prezes KZB Legionowo, pani Elżbieta Pazio prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, pani Aldona Mirzejewska wicedyrektor, pani Beata Niziołek  wicedyrektor, pani Teresa Majsterek  kierownik gospodarczy,  przedstawiciele  Rady Rodziców, nauczyciele  ZS Nr 3 i pracownicy obsługi i administracji,  Rodzice Uczniów oraz Uczniowie.

Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Janicka Dyrektor ZS Nr 3 w Legionowie. Przytaczając w  tej podniosłej chwili słowa Krzysztofa Dzikowskiego, które mówią:

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

Ponadto zwróciła uwagę na to, że „Jest taki dzień…”, o którym śpiewa też Seweryn Krajewski, to – jak wszyscy wiemy –  to dzień wigilijny. Podczas wigilijnego spotkania towarzyszyła podniosła atmosfera, świąteczne dekoracje, muzyka kolęd i pastorałek. Wspomniała, że za kilka dni zgromadzeni będą  przeżywać Wigilie i święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, a po nich czeka wszystkich będzie kilkudniowy wypoczynek.

Jednak  wigilijne spotkania obfitują w liczne życzenia. Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia Pani Dyrektor życzyła zebranym:

Zdrowych i pogodnych
świąt Bożego Narodzenia.
By ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełnił Wszystkie serca spokojem i radością.
By błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszyło przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniły się Wszystkim  w każdym momencie.

W tradycji świąt Bożego Narodzenia jest dzielenie się opłatkiem na znak pojednania, miłości, przyjaźni i pokoju. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia życząc Wesołych Świąt.

Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych  do oczekiwania na Święta  przez pryzmat symbolicznego przedstawienia Jasełek przygotowanego przez Naszych Uczniów pod kierunkiem Siostry Haliny Zdunek.

Następnie odbyło się spotkanie gości, Nauczycieli i Pracowników w bardzo świątecznej atmosferze. Wszyscy zgromadzeni śpiewali kolędy, piosenki świąteczne. Teksty, prezentację do wspólnego świętowania przygotowała pani Justyna Ippohorska – Lenkiewicz.

Umieszczono: 22.12.2015 r., godz. 10.11