.
21 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją, w przedświąteczny czas, wystawili Jasełka przygotowane pod kierunkiem siostry Haliny Zdunek.

Jasełka były znakomitą okazją do tego, by sprawdzić swój talent aktorski, ale przede wszystkim, aby przybliżyć wszystkim historię świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałkowe przedpołudnie, uczniowie ZS Nr 3 w Legionowie zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności w Jasełkach. Wszystko odbywało się w podniosłej atmosferze. W tradycyjnych Jasełkach nie mogło zabraknąć Józefa i Maryi, którzy opiekowali się małym Dzieciątkiem w towarzystwie aniołów oraz pasterzy. Obowiązkowo pojawili się Trzej Królowie. Znakomicie podczas przedstawienia zaistnieli pasterze, aniołowie oraz postaci diabełka i śmierci. Dziecięca widownia przyglądała się wszystkiemu z zaciekawieniem. Oprócz umiejętności aktorskich uczniowie, w postaciach aniołków śpiewali znane kolędy i piosenki wprawiające wszystkich w świąteczny nastrój. Całości występu towarzyszyły kolędy wykonywane przez wszystkich zebranych, co wprawiło obecnych w świąteczny nastrój.

Podczas świątecznego spotkania Pani Katarzyna Janicka Dyrektor ZS Nr 3 podziękowała wszystkim zebranym za przybycie na spotkanie i złożyła świąteczne życzenia. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy „Lulajże Jezuniu” i „Do szopy ,hej pasterze”.

Natomiast dnia 22.12.2015 r. w świątecznym nastroju odbyły się klasowe spotkania Wigilijne. Uczniowie pod opieką wychowawców podzielili sie Opłatkiem i zasiedli do suto zastawionych stołów. W tym dniu pani Dyrektor również złożyła świąteczne życzenia Wszystkim Uczniom oraz Wychowawcom, Nauczycielom .

Umieszczono: 22.12.2015 r., godz. 08.49