Targi GIODO czyli Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych

.
                W dniu 26 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyły się targi GIODO w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Generalnego Inspektora Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa”. W targach wzięli udział: pani dyrektor Katarzyna Janicka, pani wicedyrektor Aldona Mirzejewska, pani wicedyrektor Beata Niziołek, która jednocześnie jest koordynatorem programu, uczniowie szkoły oraz nauczyciele. W trakcie odbywających się targów uczniowie, nauczyciele, a także rodzice mieli okazję poznać skuteczne zasady ochrony danych osobowych w sieci. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne „Jak skutecznie chronić swoje dane?”, „Bezpieczeństwo w sieci” oraz „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Treści na temat bezpieczeństwa i ochrony swoich danych przybliżyły nam uczennice z Samorządu Uczniowskiego -€“ Karolina Kruk i Wiktoria Wojtczak. Wiele ważnych informacji przekazały nam opiekunowie SU -€“ pani Małgorzata Szachniewicz, pani Marta Czapska-“ Karadżow i pani Urszula Paszkiewicz. Targi zorganizowaliśmy dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli, których prace mogliśmy podziwiać na przygotowanej dekoracji.

Internet oprócz wielu pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą wiele zagrożeń. Niestety, Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy. Internet to również zagrożenie, na które musimy uważać. Pamiętaj! Nie bój się mówić, jeśli coś jest nie tak.

Odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży sprawne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Ufamy, że po dzisiejszym spotkaniu nasi uczniowie bezpiecznie i ostrożnie będą korzystać z zasobów Internetu.
Umieszczono: 26.01.2016 r., godz. 21.13