Klasa 5B wie, jak bezpiecznie korzystać z Internetu

W czwartek 10 grudnia br. wychowawca pani Agata Socha przeprowadziła ze swoją klasą na godzinie wychowawczej zajęcia w ramach programu edukacyjnego GIODO "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli." Temat zajęć brzmiał: "Dbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci - jak chronić swoje dane osobowe i uniknąć zagrożeń?" Wychowawczyni przeprowadziła z uczniami klasy 5B pogadankę na temat tego, czym jest Internet i do czego służy, jakie znają komunikatory oraz dotyczącą kwestii związanych z bezpieczeństwem w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że nie należy umieszczać swoich danych osobowych w Internecie. Pani Socha uświadomiła także dzieciom, że kiedy piszą z nieznajomym w Internecie, muszą być ostrożne i powinny strzec swoich danych osobowych. Piątoklasiści wiedzą już też, że jeżeli cokolwiek zaniepokoi ich w sieci, muszą powiadomić o tym jak najszybciej rodziców. Mają świadomość również, że jeżeli chcą spotkać się z osobą poznaną przez Internet, powinni to zrobić w obecności rodzica. Te wszystkie powyższe zagadnienia uczniowie omawiali, pracując w grupach, następnie każda grupa dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na forum klasy. Jako podsumowanie zajęć uczniowie wspólnie stworzyli 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.